A -  B -  C -  D -  E -  F -  G -  H -  I -  J -  K  -  L  -  M -  N - O  -  P -  R -  S -  Š -  T -  U -  V -  Z -  Ž

 

Anomalieji reiškiniai, reiškiniai, kurie neįsipaišo į bendrąjį mokslinį pasaulio vaizdą ir oficialiojo mokslo nepaaiškinami. Be to, pagal oficialiąją informaciją, prie jų priskiriami tik tokie, kurių realumas yra ginčytinas. Pvz., nepaaiškintas reiškinys – kamuolinis žaibas – nėra laikomas anomaliuoju, nes jo realumas nekelia abejonių.

Prie anomaliųjų dažn. priskiriami ir paranormalieji reiškiniai (parapsichologiniai, psichofiziniai reiškiniai). Tačiau, Alternatyviosios enciklopedijos nuomone, paranormaliuosius ir anomaliuosius reiškinius reikėtų skirti, nes pirmuosius sukelia žmogaus psichika (sąmonės būsena, mintis), tuo tarpu anomalieji dažn. stebimi kaip nepaaiškinami Gamtos reiškiniai. Beje, pirmųjų realumas jau prieš gerą šimtmetį buvo įrodytas britų Paranormaliųjų reiškinių tyrimų draugijos (Society for Psychical Research), kurių gretas iki šiol sudaro rimti mokslininkai. 

Anomaliuosius reiškinius sukelia specifinė vietovių energinė struktūrinė būsena. Tokios vietovės vadinamos anomaliosiomis zonomis ir jų Žemės paviršiuje yra daug. Čia stebimos erdvės ir laiko anomalijos, anomalieji fizikiniai reiškiniai, pvz., antigravitacijos.

Niekas netrukdo įsitikinti anomaliųjų reiškinių realumu. O kas toliau? Jie dabartinės fizikos, išgyvenančios gilią krizę, ir negali būti paaiškinti (akademinio mokslo krizė). Negalima paaiškinti šių anomalijų, kai toks primityvus materijos, erdvės ir laiko supratimas. Daug patogiau juos ignoruoti, arba tvirtinti, kad jų realumas abejotinas.

Tačiau šalia oficialiojo mokslo egzistuoja ir slaptasis mokslas, kurį būtent tokie reiškiniai labiausiai ir domina. Suprantama, slaptųjų tyrimų rezultatai skiriami ne plačiajai visuomenei.